头像

Mi respondas al sinjoro Yan Guo Liusheng

作者 aŭtoro: Jadobela(李琳), 发表于 afiŝita je Monday, February 28, 2022, 20:21 (759天前)
编辑: Jadobela(李琳), 时间: Monday, February 28, 2022, 20:39

[image]

Estimata sinjoro Yan Guo Liusheng :

Mi tre dankas vin , kiu ankoraux metas al mi unu blean esperon !

Vi esperas , ke Jadobela estas malfalse homama .

Cxar vi havas la impreson , kvazaux la koro de Jadobela cxiam kovas amon .

Se vi povus kredi min , tiel bonvole amikigxu min per QQ ! Mia alia QQ-a numero estas : 823949612 !

Mi sincere petas vin , kiu ne plu povos respondi novajn mesagxojn en nia Verda Reto pro mi Jadobela !

Por kio ? Poste mi respondos al vi en mia QQ-o .

Refoje mi devas danki vin por via bonkoro kaj belespero !

Dekegon !

Sincere via ,

Jadobela

Mi respondas al sinjoro Yan Guo Liusheng

作者 aŭtoro: 雁过留声, 发表于 afiŝita je Monday, February 28, 2022, 23:16 (759天前) @ Jadobela(李琳)

尊敬的李琳女士您好!

因为枣庄E的两个帖子,分别是:1. 李琳同学所有帖子已转发世界语各群,已保存。敢爱敢恨!值得点赞!昨天发给你的邮件和截图想必已收 2. 李琳同学,2月19日11时56分帖子,江苏张常生、北京于建超、天津韩祖武、武汉王贵英、辽宁焦夕阳等均已阅 ......

我对枣庄E发的帖子小有不悦。李琳有恨吗? 如果有恨,她怎会发起捐款活动呢? 我认为李琳敢爱,心里只有爱,没有恨。恨谁? 为什么要有恨? 为什么要恨别人呢? 都在绿星旗下,世界语本身倡导爱!您发起的捐款活动就是爱,与世界语所倡导的精神不谋而合。枣庄E的“敢爱敢恨”,把我搞糊涂了,让我拿捏不准李琳究竟是一个什么样的人。难道李琳的心里还有恨吗? 所以我说:Mi havas nenian ideon ĉu aŭ ne ŝia koro gravedas je hato. Mi havas la impreson, kvazaŭ ŝia koro ĉiam kovas amon. (我不知道她心里是否怀有仇恨。我觉得她心里好像一直都有爱。) 我又说:Sciu, ke vera amo ne konas prezon kaj meritas eternan admiron. Mi nutras la esperon, ke ŝi estas malfalse homama. (要知道,真爱无价,值得永远赞赏。我希望她是真的博爱。)

我不知道枣庄E把您的帖子转发各群是否征得您的准许。是他(她)的个人行为,还是您授意的? 李琳正直,我想是不会做这种事的。所以我说:Ĉu vi trovas necesa kaj amuza fari tion? (你觉得这么做有必要吗? 有意思吗?) 我还说:Verŝu oleon prefere sur ondojn anstataŭ sur fajron! (息事宁人,不要火上浇油!) 也许枣庄E是一片好意,我误会了,在此表示道歉!

捐款活动不是已经结束了吗? 为什么还要转发各群呢? Kial li (ŝi)energie distrumpetas pri tio? (为什么还要一个劲儿地宣扬呢?) Ĉu tiu kaj tiu individuo volas, ke la tuta mondo superŝutu vin per laŭdoj? 这也许是好事,也许对您不利,Tio eble alpremus vin al muro kaj metus vin en embarason. 爱心捐款本身就是爱,是大爱,还有什么可反复说的,是人都会被感动的。

Tempas meti finon al la Afero! (这事该结束了!)

各人的性格都不同,有的喜欢安静,有的喜欢热闹。我说的话不好听,别见怪,也许大家都该注意处事和说话方式。我知道我的处事和说话方式是很糟糕的!

Amo estas pokalo da nektaro, dum hato estas dozo da veneno. (爱是一杯美酒,恨是一剂毒药。)

For haton! Amikeca etoso saturu la Verdan Reton! (抛开仇恨吧!让绿网充满友好的气氛吧!)

我答应您,以后保证不再回复有关您的帖子。我很感谢您邀请我加入您的QQ,我也很愿意和您交朋友,可是,我不玩QQ,如果说的不合您意,抱歉啊!

头像

Mia E-mailo

作者 aŭtoro: Jadobela(李琳), 发表于 afiŝita je Tuesday, March 01, 2022, 01:03 (759天前) @ 雁过留声

Estimata sinjoro Yan Guo Liusheng ,

Cxi tio estas mia E-mailo : 823949612 @ qq . com

Se vi dezirus skribi al mi la leteron , kaj mi povos respondi al vi pri la vero de la monoferado por sinjorino Sheng .

Pardonu min ! Cxar mi ne povas skribi mian telefonnumeron kaj mian vocxaton cxi tie !

Nuntempe en nia bela Verda Reto , iuj estas tiel dolcxaj kiel mielo ! Jes , vi povas imagi , ke ili tute estas gluecaj !

Mi devas konfesi , ke malfelicxe mi jam enfalas en la mielbarelon , tial mi ankaux tute ne esperas , ke vi volos stari kune kun mi en la mielbarelon !

Koncerne min , kiu cxiam atendas policojn por aresti min ! Eble eble kaj eble mi estas malbona persono kiel Qinhui ! Eble eble kaj eble mi estas unu tromposxtelistino ! Eble eble kaj eble mi nur povus morti kiel Yuefei ! Eble eble kaj eble mi devos cxiam nagxi en la riveron Puro-Akvo .

Refoje bonvolu skribi al mi la leteron !

Mi tre gxojas konatigxi kun vi ,estimata sinjoro Yan Guo Liusheng !

Kaj mi ankaux tre gxojos interparoli kune kun vi per E-mailo !

Sincere via ,

Jadobela

Mi respondas al sinjoro Yan Guo Liusheng

作者 aŭtoro: 枣庄E @, 发表于 afiŝita je Tuesday, March 01, 2022, 03:46 (759天前) @ 雁过留声

你大概是山西E吧!转发李琳帖子需要授权?这是你的建议?即然选择在这发帖在法律上不存在授权之说。什么是“敢爱敢恨”?请咨询语言学家,不是曲解。我转发李帖是选择性,请你细读我的原帖文字内容,不要刷存在感

你啷个给小琳琳帮忙嗦

作者 aŭtoro: 哎呀, 发表于 afiŝita je Wednesday, March 02, 2022, 21:43 (757天前) @ 枣庄E

喔是四川广元嘀,你啷个给小琳琳帮忙噻?2月1号,她把她写嘀群发了一遍,几十个世概语人都收过她发那个邮件,哇,三十多篇,喔看得

你啷个给小琳琳帮忙嗦

作者 aŭtoro: 哎呀, 发表于 afiŝita je Wednesday, March 02, 2022, 21:46 (757天前) @ 哎呀

喔是四川广元嘀,你啷个给小琳琳帮忙噻?2月1号,她把她写嘀群发了一遍,几十个世概语人都收过她发那个邮件,哇,三十多篇,喔看得眼睛发!你是啷个苹果哈,你发嘀邮件,喔看了三天三夜,都看不出啥子内容,喔举个放大镜看,嗷呦,你了个破图嗦!

你啷个给小琳琳帮忙嗦

作者 aŭtoro: 4院 @, 发表于 afiŝita je Wednesday, March 09, 2022, 22:54 (750天前) @ 哎呀

欢迎来四院

祝你早日康复

作者 aŭtoro: 祝福, 发表于 afiŝita je Thursday, March 10, 2022, 11:27 (750天前) @ 4院

在那个地方,只有你一个病患,医生护士会全力救治你的!

祝你早日康复

作者 aŭtoro: 榕江壹号院 @, 发表于 afiŝita je Friday, March 11, 2022, 08:55 (749天前) @ 祝福

真的病得不轻!该治了!

头像

公示你的真实姓名,家庭住址!

作者 aŭtoro: Jadobela(李琳), 发表于 afiŝita je Friday, March 11, 2022, 14:08 (749天前) @ 榕江壹号院
编辑: Jadobela(李琳), 时间: Friday, March 11, 2022, 17:55

榕江壹号院:

你在枣庄、深圳,汉中哪个城市?

我的王天义老师相告我,要我个人为盛同志举办“捐款活动”,这与你有何关系,损害了你怎样的利益?你与周英、“人称代词ili”蛇鼠一窝,沆瀣一气,若盛同志做了损害你们利益的事情,那是你们与盛同志之间的事情,与我为盛同志举办的“捐款活动”没有关系,更与我个人没有关系!

你有没有“执业医师资格证”?

你在深圳、枣庄,汉中哪一个城市的哪一座医院坐堂行医?

你评论别人病得不轻,是否征得别人同意,你有权利,你能够公示别人的,由你开具的,合法合规的“诊断证明书”,以此证明你确实为别人治疗过某种疾病?别人又得的是何种疾病,需要你,署名为“榕江壹号院”的医生之诊治?

若你没有“执业医师资格证”,那就表明,你是冒牌医生!

若你不能提供别人的“诊断证明书”,则表明你信口雌黄,撒谎成性!

我已经致电娄底市纪委,我在等待时机报警!榕江壹号院,你是否有胆量公示你的真实姓名,家庭住址,我报警时一定如实相告警方:“我不认识榕江壹号院,而且我为盛同志举办的“捐款活动”并未牵涉到“榕江壹号院”,而“榕江壹号院”隐匿在一个网名之下,诘谩他人!我也请警方在调查周英、‘人称代词ili’与我之间有何说不清楚的经济纠纷或债务的同时,也请警方帮我查一查,“榕江壹号院”与我又有何经济纠纷与债务!

你啷个给小琳琳帮忙嗦

作者 aŭtoro: 哎呀呀, 发表于 afiŝita je Wednesday, March 09, 2022, 23:43 (750天前) @ 哎呀

俺是山东滴,看不懂她写滴神马

给你个解释

作者 aŭtoro: 孔门弟子, 发表于 afiŝita je Thursday, March 10, 2022, 12:40 (750天前) @ 哎呀呀

文盲美国山东佬,你连中国汉字都看不懂!她写的是,让你报警!

主题RSS Feed

powered by my little forum